FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World E-shop TOUCH

Mykonos byl dlouhé roky chudým ostrovem. Až ve dvacátých letech ho lidé začali poznávat jako ostrov pelikánů, větrných mlýnů a později jako místo, kde se střetávali hippies. Nachází se v řeckém souostroví Kyklady, severně od ostrovů Paros a Naxos. Rozloha ostrova činí 86 km², počet stálých obyvatel je cca 6000. Je to jeden z mála ostrovů v Řecku, který je znám po celém světě. Najdete zde obchody luxusních světových značek, což na jiném ostrově v Řecku nenajdete. Mnoho světových celebrit tu vlastní nemovitosti. Ostrov navštěvují turisté z celého světa i pro jeho bohatý noční život a vyhlášené večírky, které ožívají v červenci a v srpnu. Mimo hlavní sezónu je Mykonos klidnější destinací.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Mykonos, zvaný Chora. Živý přístav se čtvrtěmi Kastro a "Malé Benátky" přímo vybízí k procházkám, nakupování, dobrému jídlu a zábavě. Můžete zde obdivovat místní architekturu a archeologické památky. Každý večer se klidné malebné uličky města, během turistické sezóny, mění v živé centrum se směsicí taveren, hospůdek, barů a klubů, které přitahují pozornost turistů.

V řecké mytologii byl Mykonos dějištěm bojů mezi Diem a Giganty. Byl pojmenován podle Apollonova vnuka Mykona. Po celém ostrově se nacházejí proslulé zachovalé větrné mlýny. Za zmínku stojí i kostel Panagias Paraportiani. Ostrov je znám i svou vynikající kuchyní, která uspokojí všechny vaše chutě. Ať už jde o tradiční uzeniny, králičí klobásy nebo proslulé sladkosti, jako je mandlové pečivo amygdalota, nebo mandlové mléko soumada.

Mykonos je charakteristický díky své kykladské architektuře, kopcům a hornatému povrchu. Na ostrově se nachází několik menších i větších zátok, zálivů a mnoho pláží. Z důvodu nedostatku vlhkosti, která se dostavuje pouze v období zimy a jara, neoplývá ostrov zelení. Léta jsou zde velmi teplá s minimem srážek a pouze v některých oblastech vane vítr. Mykonos je vhodnou destinací pro všechny. V červenci a srpnu je ale potřeba počítat se zvýšeným počtem návštěvníků. Avšak i v hlavní sezóně najdete pláže, které nejsou přeplněné. Všechny oplývají zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou. Některé pláže žijí ve dne i v noci (Paradise, Super Paradise). Mezi nejznámější patří Paraga, Paradise Beach a Super Paradise, která je vyhlášená mezi gayi a lesbičkami z celého světa. Stejně tak jsou populární pláže Kalo Livadi nebo Ornos. Pláže jsou organizované s nabídkou vodních sportů, ale na své si přijdou i milovníci klidu, kterým doporučujeme např. pláž Agia Anna či Agios Stefanos. Vzhledem k velkému množství pláží a jejich rozmanitosti si na Mykonu svou pláž najde opravdu každý.

Pokud byste toužili navštívit antickou památku, můžete si udělat výlet na sousední ostrůvek Delos, kde se nachází archeologické naleziště a v období antiky byl významným náboženským a obchodním centrem, nebo si můžete udělat výlet lodí k jeskyním na ostrově Tragonissi.

Tourlos je malé poklidné místo, které je situováno zhruba 1,3 km od hlavního města Mykonos, na vyghlášenou pláž Agios Stefanos je to z Tourlos pouhý 1,2 km. Nachází se zde několik restaurací, obchody s potravinami, velice dobře zde funguje autobusová doprava i služba taxi.

Vzdálenost z letiště: Mykonos (letiště) - Tourlos 10 km.

Základní informace:

  • Řecký název: Mykonos (Μύκονος)
  • Hlavní město: Mykonos (Chora)
  • Plocha ostrova: 86 km2

Mykonos

51 min.
Touch, 2020
Obsahuje: Mykonos (Chora), Agios Charalambos, Megali Ammos, Korfos, Kanalia, Kapari, Agios Ioannis, Glyfadi, Fameliti, Tou Patera i Plaka, Ornos, Psarou, Platis Gialos, Agia Anna (Paranga), Paranga, Super Paradise, Agrari, Elia, Karapetis, Kalo Livadi, Loulos, Divounia, Agia Anna, Kalafatis, Lia, Sagari, Merchia, Fokos, Mersini, Ano Mera, Monastery of Panagia Tourliani, Tarsanas (Ftelia), Ftelia, Panormos, Agios Sostis, Marathi, Armenistis Lighthouse, Choulakia, Agios Stefanos, Mykonos (Chora)

Porovnejte ceny půjčoven aut

Srovnání cen autopůjčoven

Ubytování - Mykonos

Booking.com
Sdílejte stránku s přáteli!

ŘECKO NÁS BAVÍ

Řecké produkty od řeckých farmářů na našem e-shopu

Back To Top