FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World E-shop TOUCH

Řecký ostrov Alonissos se rozkládá v souostroví severních Sporád, v těsné blízkosti ostrovů Skiathos a Skopelos. Rozlohou 65 km² patří k malým ostrovům, ale jeho poklidná atmosféra na vás dýchne ze všech stran. Díky krásné a nedotčené přírodě, menšímu cestovnímu ruchu, patří dovolená na tomto ostrově ke skutečně osvěžujícím zážitkům. Pro své jedinečné přírodní bohatství je Alonissos a přilehlé ostrovy Národním mořským parkem. Návštěva parku je zážitek, jelikož v místních vodách žije poslední populace tuleňů středomořských.

Hlavním městem ostrova byl Alonissos, který se rozkládal na vrcholku kopce jen 3 km od Patatiri. V roce 1965 bylo město zcela zničeno a vylidněno kvůli zemětřesení a poté pár let zcela neobydleno. Později byla většina domů opravena. Díky citlivé rekonstrukci si budovy zachovaly řadu původních prvků, např. břidlicové střechy s ručně vyráběným zdobením. Výhled na moře a místní západy slunce patří k těm nejkrásnějším. Nynějším hlavním městem je přístavní městečko Patitiri. Jedná se o poklidné místo plné kaváren, taveren s výhledem na moře a malými rybářskými bárkami. Město má svůj název odvozen od slova patitiria, což znamená lisování vína a kdysi bývalo významnou vinařskou oblastí.

Místní obyvatelé říkají, že Alonissos je ostrov ve tvaru ryby. Prostředkem ostrova vede páteř (hlavní silnice). Z té je nekonečné množství kostí (silnic/silniček), přičemž každá vede k pláži. Místní prosluněné pláže a čisté moře lákají k relaxaci a plavání. Na své si přijdou také potápěči. Na jihu ostrova sídlí řada potápěčských center. Pláže patří k nejčistším na světě. Písečných pláží je tu poskrovnu – nejznámější jsou Vythisma a Vrysitsa. Zbytek pláží je s oblázky či kamínky, některé z nich skýtají naprosté soukromí.

Vzdálenost z letiště: Skiathos (letiště) - Alonissos 7 km + 90 min lodí.

Základní informace:

  • Řecký název: Alonissos
  • Hlavní město: Patitiri
  • Plocha ostrova: 65 km2

Alonissos

30 min.
INEX
Obsahuje: Rousoum Gialos, Patitiri, Marpounta, Vythisma, Megalos Mourtias, Mikros Mourtias, Palia Chora, Vrisitsa, Gialia, Tsoukalia, Agii Anargyri, Tourkoneri, Mikri Ammos, Megali Ammos, Gerakas, Agios Dimitrios, Vamvakies, Kalivia Alexiou, Kalamakia, Glyfa, Steni Vala, Agios Petros, Leftos Gialos, Tzortzi Gialos, Katerina Vala, Kokkinokastro, Chrisi Milia, Milia, Spartines, Votsi

44 pláží ostrova Alonissos

18 min.
Melissa Travel
Obsahuje: 44 pláží ostrova Alonissos

Zajímavé odkazy na ostrov Alonissos:

Ubytování - Alonissos

Booking.com
Kokkinokastro

ALONISSOS

Zajímavosti, tipy a rady na webu "Řecko nás baví"
Přečíst >>

Sdílejte stránku s přáteli!

ŘECKO NÁS BAVÍ

Řecké produkty od řeckých farmářů na našem e-shopu


Poznejte Řecko a Kypr
ADEFCHIKLMNOPRSTZ
© 2001-2024 Robert Polášek      Zásady ochrany osobních údajů
Back To Top