FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World E-shop TOUCH

Ostrov s mnoha přívlastky a názvy. Říká se mu smaragdový, zelený, kouzelný, tajuplný, perla Ionského moře, ostrov Geralda Durella nebo císařovny Sissy… V minulých dobách ženy hledaly různé zázračné receptury, aby si uchovaly svou mladistvou krásu. Ať už to byla Nefertiti, Kleopatra, Mona Lisa, Madame de Pompadour, Sissy či Marylin Monroe. Císařovna Sissy si svou krásu a svěžest uchovávala sportem, přísnou dietou a pobytem na čerstvém vzduchu, právě na ostrově Korfu. Chcete-li si i Vy uchovat svou svěžest, krásu a šarm, zavítejte na tento nejsevernější ostrov Ionského souostroví neboli Eptanissy.

Ostrov připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sépií a oleandry. Skutečným pokladem je na 50 druhů zemních orchideí. Chcete-li se o pestré flóře i fauně dozvědět zábavnou formou více, doporučujeme knihy známého anglického zoologa Geralda Durella „O mé rodině a jiné zvířeně“ a „Ptáci a moji příbuzní“. Spisovatel v nich velmi poutavou a čtivou formou popisuje své dětství, jež prožil spolu s matkou a bratrem Lawrencem na tomto romantickém ostrově. Přestože byly jeho knihy poprvé vydány před několika desítkami let, jeho popis a charakteristika místních obyvatel, jejich zvyklostí a dodržování tradic, platí dodnes.

Velmi poutavé čtení najdete v knížce Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně od Pavly Smetanové. Autorka žije na ostrově přes deset let se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Její postřehy jsou prodchnuty láskou a obdivem k novému domovu, což jí umožňuje vnímat jak krásu a poezii celého ostrova či vlídnost a pohostinnost jeho obyvatel, tak i méně příjemné stránky zdejšího života. Ty však dokáže glosovat s laskavým humorem i s jistým pochopením.

A ještě jeden knižní tip: Emma Tennant napsala útlou knížečku Dům na Korfu pojednávající o životě na nádherném i drsném místě zároveň. Mimochodem, dům je to skutečný, najdete ho na západním pobřeží ostrova, nad zálivem, kde se podle legendy setkala Nausikaá se ztroskotaným Odysseám.

Severní část ostrova má hornatý charakter. Zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator (v překladu znamená Všemohoucí), které je tvořeno vápenci a dolomity. A právě vápenec je základním stavebním kamenem celého ostrova. Dodnes se tu nacházejí drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, které se vyskytují po celém území a připomínají dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.

Korfu si turisté zamilují a rádi se sem opakovaně vracejí. Najdete tu nádherné písečné pláže, stejně jako malé plážičky, k nimž se často dostanete jen po vodní hladině a poskytují tolik vyhledávaný klid a soukromí. Naopak večer lákají k návštěvě vyhlášené taverny se zaručeně čerstvými úlovky nebo dalšími místními specialitami.

Další zajímavostí jsou drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, které se vyskytují po celém ostrově. Dodnes připomínají dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen. Severní část ostrova má hornatý charakter. Zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. A právě vápenec je základním stavebním kamenem celého ostrova. Na Korfu je několik zajímavých míst, která doporučujeme k návštěvě: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissy ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy. V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Gravia, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Otupni, Paxos, Vidos, Pontikonissi (známý myší ostrov) – z nich doporučujeme navštívit dva nejvýznamnější a největší – Paxos a Antipaxos. Věříme, že se Vám bude líbit nejen na námi doporučených místech, ale na celém ostrově a pobyt Vám přinese radost a osvěžení.

Na ostrově najdete mnoho zajímavých míst, která doporučujeme k návštěvě: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissy ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy. Milovníky letectví pak určitě nadchne poloostrov Kanoni. Pokud sejdete dolů na betonovou zídku, letadla vám budou přistávat a vzlétat přímo nad hlavou, což bývá úchvatný zážitek. Když už budete v této části ostrova, vydejte se ke Garitskému zálivu, kde se nachází zámeček Mon repo s krásnými zahradami. Nedaleko se nachází pramen Kardaki – říká se, že kdo se z něj napije, ten tu navždy zůstane. Nebo se sem alespoň bude neustále vracet.

V hlavním městě si nenechte ujít procházku po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se můžete přes mostek klenoucí se nad uměle vybudovaný kanálem dostat na krásnou benátskou pevnost. Naproti si můžete posedět v podloubí a vychutnat si kávu nebo spíše tradiční osvěžující frappé. V severní části náměstí najdete v bývalé rezidenci britského guvernéra Muzeum asijského umění. Ze starého přístavu u Nové benátské pevnosti, kterou můžete taktéž prozkoumat, je možné vydat se loďkou (vyplouvá každou hodinu) na ostrůvek Vidos.

Vydáte-li se z hlavního města na sever, určitě se zastavte v Gouvli, ve zdejším přístavu obvykle kotví nádherné jachty světových milionářů.

V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Gravia, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Otupni, Paxos, Vidos, Pontikonissi (známý myší ostrov) – z nich doporučujeme navštívit dva nejvýznamnější a největší – Paxos a Antipaxos. Věříme, že se Vám bude líbit nejen na námi doporučených místech, ale na celém ostrově a pobyt Vám přinese radost a osvěžení.

ŽIVOT CÍSAŘOVNY SISSI

Alžběta manželka císaře a krále Františka Josefa I.,pocházela z rodu bavorských Wittelsbachů. Její otec Maxmilián patřil k vévodské větvi tohoto rodu, Matka Marie Ludovika pak byla nejmladší dcerou bavorkého krále Maxmiliána I.

Alžběta, která se narodila na Šťědrý den roku 1837 v Mnichově, vyrůstala v podhůří bavorských Alp. Její život zcela proměnila návštěva v lázních Bad Ischlu, kam doprovázela matku a starší sestru Helenu, která byla vyhlédnuta za manželku rakouského císaře Františka Josefa I.. Na sňatku se shodly obě matky, Marie Ludovika a Žofie, jež byla její starší sestrou. Mladý císař byl natolik okouzlen patnáctiletou Alžbětou, že plány rodičů zcela převrátil a po dvou letech si prosadil sňatek se svou o sedm let mladší sestřenicí.

Mladí novomanželé, Sissi a František Josef I., představovali ve své době ideální panovnický pár, obdivovaný v celé monarchistické Evropě. Pod povrchem okázalého štěstí manželů však mohl být zpatřen spor. Alžběta se cítila příliš svazována dvorskou etiketou, navíc téměř po svatbě propukly spory s autoritativní tchyní. Vyvrcholením těchto rozporů byl Alžbětin odchod ode dvora, když arcivévodkyně Žofie převzala výchovu následníka trůnu Rudolfa. Spory obou žen duševně vyčerpávaly předevší císaře Františka Josefa I., jenž se zmítal mezi láskou ke své manželce a synovskou úctou k matce. Nakone se Alžbětě podařilo prosadit svou a zvláště při výchově nejmladší dcery Marie Valerie se nedala spoutat žádnými požadavky etikety.

Kromě rodinných sporů zasahovala císařovna Alžběta také do politických problémů. Zatímco na vídeňském dvoře převládala nechuť vůči uherských stavům, císařovna Alžběta se stala zastánkyní Maďarů a svým neustálým tlakem přivedla císaře Františka Josefa I. k rakousko-uherskému vyrovnání a ke korunovaci uherským králem. Dodnes je v Maďarsku pro svou náklonnost k zemi považována za národní královnu.

Od 60.let císařovna stále více času trávila n cestách po celé Evropě a domů se vracela zřídka. František Josef byl od počátku do své choti bláznivě zamilovaný, trpěl manželce všechny její vrtochy. Alžběta navíc pro zdůvodnění své nepřítomnosti zneužívala pověstí o svém chatrném zdraví a postupně se tak odcizila manželovi, ale také kromě nejmladší dcery i svým dětem. Faktické rozbití císařské rodiny dovršila smrt jediného syna, korunního prince Rudolfa, po níž císařovnu v manželově ložnici zcela nahradila herečka Kateřina Schrattová. Alžběte se však cesty po evropských lázních staly osudnými – roku 1889 ji ve Švýcarsku zavraždil italský anarchosocialista.

Pobyt císařovny Sissi na Korfu

Císařovna Sisi jezdila na KORFU velice ráda odpočívat, protože jí vyhovovalo místní klima, ale zároveň byla také fascinována i řeckou kulturou, což se samozřejmě projevilo i na podobě zámečku Achilion, který je dnes přístupný veřejnosti.

Sissi projevovala velkou náklonnost věcem kultury a duchovního odkazu antického Řecka, které vášnivě obdivovala a měla ráda. Zvláštní zájem projevovala o řeckou mytologii, což se také odrazilo na vyzdobení paláce Achillion. V roce 1876 se Sissi rozhodla vydat znovu na cesty. Přijela znovu na krásnou Kerkyru a následně navštívila také Athény. Její láska k antickému Řecku ji přivedla do Mykén a Tirynthu. Na Kerkyru se vrátila v roce 1886 a byla hostem rakouského vyslance, barona Warsberga. V roce 1888 zemřel císařovnin otec. Rozhodla se znovu cestovat. Navštívila Olympii, Mykény a Nafplio. Zastavila se také na Korfu, kde byla hostem ve vile místního intelektuála Petra Vraila. Po smrti svého syna Rudolfa se Sissi rozhodla opustit Vídeň, vybudovat si svůj vlastní dům, kde by mohla strávit zbytek života. Vzpomněla si na jednu oblast na Korfu, kterou navštívila v roce 1888. To místo bylo Gasturi, kde byla hostem ve vila Vraila. Koupila tedy tuto vilu, nechala ji zbourat a na jejím místě nechala postavit neoklasicistní palác, který pojmenovala Achillion.

Jak zemřela císařovna Sissi?

Korfu

123 min.
Obsahuje: Corfu Town, Anemomylos Windmill, Mon Repos, Vlacherna Monastery, Achillion, Kontokali, Gouvia, Dassia, Ipsos, Pantokrator, Barbati, Mitsos Taverna, Nisaki, Agni, Kalami, Kerasia, Agios Stefanos, Avlaki, Kassiopi, Kalamaki, Agios Spiridon, Acharavi, Roda, Astrakeri, Sidari, Apotripiti, Cape Drastis, Loggas, Agios Stefanos, Arillas, Porto Timoni, Agios Georgios, Angelokastro, Paleokastritsa, Liapades, Limni Beach Glyko, Ermones, Mirtiotissa Monastery, Mirtiotissa, Glyfada, Pelekas - Kaiser's Throne, Kontogialos, Agios Gordios, Paramonas, Gardiki Castle, Chalikounas Beach, Lake Korission, Agios Mattheos, Issos, Lakkiess, Marathias, Santa Barbara, Gardenos, Mikro Nisi, Arkoudilas, Monastery of Panagia, Kavos, Boukari, Messonghi, Moraitika, Agios Ioannis Peristeron, Benitses, Corfu Town in night

Korfu

53 min.
Obsahuje: Afionas, Agia Varvara (Santa Barbara), Agii Deka, Agios Georgios, Agios Georgios Pagon, Agios Gordis, Agios Ioannis Peristeron, Agios Mattheos, Agios Stefanos, Agios Theodori, Acharavi, Achillion, Angelokastro, Ano Korakiana, Aqualand, Arilla cape, Aspraou, Asprokavos cape, Avliotes, Barbati, Benitses, Boukari, Drastis, Ermones, Gardiki, Glyfada, Gouvia, Chalikounas, Chlomos, Ipsos, Pyrgi, Issos, Kalami, Kalypso Star (Sea Lions show), Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerasia, Koloura, Corfu - Town, New Fortress, Old Fortress, Korission Lake, Lakones, Lefkimmi, Liapades, Makrades, Messonghi, Moni Panagias monastery, Moni Theotokou, Moni Vlacherne, Myrtiotissa, Paleokastritsa, Old Perithia, Palies Sinies, Pantokrator, Pelekas, Pentati, Perama, Perivoli, Peroulades, Pontikonisi (Mouse Isle), Sidari, Sinarades, Spartera, Spartilas, Strinilas, Vouniatades, Greek Night, ...

Zajímavé odkazy k Korfu:

KORFU – Základní informace:

  • Řecký název: KERKYRA (Κέρκυρα)
  • Hlavní město: Korfu
  • Plocha ostrova: 592 km2
  • Počet obyvatel: přes 100 000
  • Nejvyšší vrchol: Pantokrator – 906 m n. m.
  • Patron ostrova: sv. Spyridon
  • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 05 minut

LETOVISKA NA KORFU

RODA

Klidnější turistické letovisko na severním pobřeží se během posledních let stalo velmi vyhledávaným střediskem zahraniční klientely. Romantické východy a západy slunce Vás možná vylákají k procházkám podél pobřeží nebo k příjemnému posezení na pláži. V letovisku je denní i noční život soustředěn do pomyslného trojúhelníku. Jednu stranu tvoří písečná pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek (za poplatek cca 2 – 3€/kus) a různých vodních sportů – např. jízda na banánu nebo ringu (cca 12€/osoba), paragliding (cca 45€/dvojice nebo cca 30€/osoba), vodní lyžování s výukou pro začátečníky (cca 30€/osoba). Na pobřeží je několik taveren, restaurací a barů, které lákají k posezení nad osvěžujícím míchaným nápojem nebo ledovou kávou. Druhou pomyslnou stranu tvoří silnice lemovaná tavernami, občerstveními, bary, kavárnami, diskotékami, minimarkety, obchody s ovocem a zeleninou a pekárnou. Také je zde bankomat, lékařská ordinace, lékárna a několik půjčoven aut, kol a motorek. Poslední stranu trojúhelníku vytváří malebná ulička procházející letoviskem, kterou se dostanete k místnímu kostelíku.

Vzdálenost od Korfu: cca 40km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace. Další možnosti zábavy pro děti i dospělé: projížďka na koních (cca 12 – 15€), autodráha pro děti, zábavní kluby, diskotéky. Doporučujeme též procházku po pobřeží do sousedního většího letoviska Acharavi (cca 3km), kde je pestrý výběr suvenýrů.

ALMYROS BEACH

Oblast Almyros, za kterou se zvedá pohoří Pantokrator, leží na severním pobřeží Korfu. Je vhodná pro všechny, kteří ocení klid a pohodu u průzračně čistého moře, které omývá oblázkovo-písčitou pláž, zřejmě nejdelší na celém ostrově. Zatímco na tomto místě si lze vychutnat skutečný klid (v místě je jen několik hotelů a minimarket), za zábavou a nákupy je možné vyrazit příjemnou procházkou po pláži do přibližně dva kilometry vzdáleného letoviska Acharavi. V něm je množství restaurací, barů, diskoték, kaváren, obchůdků, minimarketů, nechybí ani lékárna, najdete tu také půjčovny aut a motorek. Na pláži je bohatá nabídka vodních sportů. Koho už by polehávání na pláži a plavání ve vlnkách připadalo málo atraktivní, může zavítat do vyhlášeného vodního parku Hydropolis. Celodenní vstupné pro dospělé vyjde cca 15€, pro děti 5 až 12 – cca 10€. Dále po pobřeží lze dojít do dalšího vyhlášeného letoviska Roda. Zdejší oblast je známá chráněnou přírodní rezervací u poloslaného jezera Antinioti, v němž žije 96 vzácných druhů ryb, obojživelníků a ptáků.) Během pobytu doporučujeme pronajmout si auto nebo motorku a podnikat výlety do okolí.

Pláž: písčito-oblázková. Vzdálenost od Korfu: cca 35 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro klidnou rodinnou dovolenou.

ACHARAVI

Najdete jej na severním pobřeží ostrova, kousek od letoviska Roda. Turisty sem láká několik kilometrů dlouhá písečno-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře, které je čas od času rozvlněné. Najdete tu množství restaurací, taveren, kaváren, barů i obchůdku s potravinami i suvenýry, večer můžete zajít do baru nebo na diskotéku. Během pobytu se můžete vypravit do původní vesničky Acharavi, kde můžete procházet mezi tradičními původními domky a poznat tak život místních obyvatel. Mezi Acharavi a sousedním střediskem Almyros byl vybudován vodní park Hydropolis s množstvím skluzavek, tobogánů i divokou řekou, líbit se tu bude nejen rodinám s dětmi.

Pláž: písečno-oblázková. Vzdálenost od Korfu: cca 35 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

GLYFADA

Turistická oblast zvaná Glyfada se rozprostírá na úpatí 270 metrů vysokého kopce, na jehož vrcholku je malebná vesnička Pelekas. Jde o menší středisko na západním pobřeží, obklopené několika nádhernými písečnými plážemi a divokou, téměř nedotčenou přírodou. Je zasazeno do malého zálivu a z obou stran jakoby uzavřeno rozličnými skalními útvary. Pláž Glyfada je jednou z nejproslulejších pláží na ostrově, táhne se na vzdálenost asi dvou kilometrů a moře je zde mělké a křišťálově průzračné.

Letovisko se skládá jen z několika hotelů a apartmánů, taveren a stánků s občerstvením. Cesta vinoucí se svahem porostlým olivovníky Vás dovede do vesnice Pelekas na samém vrcholku kopce. Odtud se otevírá panorama s pohledem na centrální část ostrova, údolí Ropa, hlavní město a velkou část Iónského moře.

Pláž: písečná. Vzdálenost od Korfu: cca 14 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace vyhledávající klidnou dovolenou.

AGIOS IOANNIS PERISTERON

Turistickou oblast pojmenovanou Agios Ioannis Peristeron najdete podél hlavní silnice spojující hlavní město Korfu s jižní částí ostrova. Oblast je známa především svou panenskou písčito-oblázkovo-kamenitou pláží, která získala modrou vlajku EU, jako symbol čistého moře a prostředí. Pás listnatých a jehličnatých stromů a olivovníků sahá téměř až k pláži. Za zábavou a nákupy doporučujeme vydat se autobusovou linkou do hlavního města nebo si pronajmout auto a objet si celé jižní pobřeží.

Vzdálenost od Korfu: cca 15 km. Hodnocení oblasti: vhodné pro relaxační dovolenou.

AGIOS IOANNIS MELITION

Turistická oblast zvaná Agios Ioannis Melitieon se nachází mezi letovisky Benitses (cca 3,5km) a Moraitika (cca 4km). Jedná se o klidnou oblast, kde je velmi čisté a příjemně osvěžující moře i krásná krajina. Za nákupy a zábavou je možné vyrazit do sousedních letovisek městskou autobusovou linkou nebo doporučujeme pronajmout si auto a podniknout několik výletů do okolí.

Vzdálenost od Korfu: 16 km. Hodnocení oblasti: vhodné pro strávení příjemné rodinné odpočinkové dovolené.

MORAITIKA

Dnes již velmi známé a navštěvované letovisko leží na jihovýchodě ostrova. Převažují zde písečné pláže s bohatou nabídkou vodních sportů. V letovisku je celá řada restaurací, taveren, kaváren, cukráren a barů. Je zde také nákupní zóna, kde jistě vyberete nějaký pěkný suvenýr, který udělá radost Vašim příbuzným či přátelům. Během pobytu doporučujeme vycházky do okolí nebo městskou autobusovou linkou navštívit individuálně hlavní město ostrova.

Vzdálenost od Korfu: cca 20 km. Hodnocení oblasti: vhodné pro rodinnou dovolenou.

MESSONGHI

Letovisko na jihovýchodním pobřeží vyrostlo z původní malé řecké vesničky. Dodnes zde můžete vidět rybářské „chýše“ a původní stavení. Messonghi má na ostrově dlouholetou turistickou tradici. Patří mezi první letoviska, která byla zahraničními turisty objevena a hojně navštěvována. Letovisko se pyšní krásnou a dlouhou písečnou pláží, vybavenou lehátky, slunečníky, sprchami a toaletami. Zdejší pláž je řekou Messonghi, vlévající se do moře, rozdělena na dvě části. Vstup do moře je pozvolný, voda průzračná a pobřeží ideální ke šnorchlování. Zabavit se můžete více či méně adrenalinovými vodními sporty (banana, šlapadla, kánoe, ringo, vodní lyže a další) nebo se nechte zlákat vůní rybích specialit, připravovaných v tradičních řeckých tavernách podél pobřeží.

Možností večerní a noční zábavy je zde nespočet a každá generace si zde přijde na své. Po celém letovisku jsou turistům k dispozici půjčovny aut, motorek i kol za příznivé ceny.

Vzdálenost od Korfu: cca 21 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

BARBATI

Letovisko Barbati zná snad každý. Nejen na Korfu, ale též v České republice. Příjemné turistické středisko s malým a poklidným centrem se rozkládá na strmém úbočí nejvyššího pohoří ostrova Korfu – Pantokratoru, které se nad letoviskem tyčí jako ochranné hradby a vytváří tak zajímavý kontrast proti průzračnému moři. Pro milovníky soukromí a divoké přírody jsou zde menší pláže s oblázky, kameny nebo pískem. Známá je pláž „Golden Beach“, vzdálená od hotelu Pantokrator cca 15 minut chůze.

Na hlavní pláži letoviska jsou možnosti vodních a plážových sportů jako banana, ringo, vodní lyže, parasailing, šlapadla, loďky, pronájem slunečníků a lehátek. Podél hlavní silnice jsou rozesety restaurace, taverny, obchůdky s potravinami, ovocem, zeleninou a suvenýry. V Barbati jsou také půjčovny automobilů, jízdních kol, internetová kavárna a směnárna (obvykle mění i české koruny). Bankomat a lékařská ordinace jsou v sousedním letovisku Ipsos (cca 10 minut jízdy autobusem).

Vzdálenost od Korfu: cca 20 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace, ideální pro rodinnou dovolenou. Doporučujeme též pronajmout si osobní auto nebo motorku a podniknout řadu zajímavých výletů do okolí. Náš delegát Vám ochotně poradí, kam se vypravit.

SIDARI

Sidari, původně rybářská vesnice, dnes oblíbené letovisko známé svým rušným nočním životem, leží na severovýchodě ostrova. Pláže i pobřeží v okolí vynikají neobyčejnou krásou. Žlutobílé pískovce zvláštních a bizarních tvarů zde vytvářejí mnoho zátok a úzkých kanálů, z nichž nejznámější je jistě „Canal D`Amour“ (voda je zde však studenější). Vysoké skalní útesy a ostrůvky kolem nich se rozprostírají k mysu Drastis a dále až k Peroulades.

Pláže v samotném Sidari jsou písčité a lze na nich provozovat řadu vodních sportů (banana, ringo, parasailing, vodní lyžování, wakeboard). V centru naleznete velké množství obchodů se suvenýry, potravinami, ovocem a zeleninou či oblečením, restaurací, taveren, rychlých občerstvení, kaváren, cukráren, diskoték, barů (i s velkými obrazovkami pro sledování sportovních přenosů), dále pak směnárny, bankomaty, půjčovny aut, motocyklů, kol. Je zde též 24 hodinový zdravotní servis (středisko), lékařské ordinace, lékárny aj. Autobusy směrem do hlavního města Kerkyry či do Kassiopi jezdí několikrát za den (jednosměrný lístek stojí cca 3€).

Vzdálenost od Korfu: cca 50km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

AGIOS GEORGIOS

Stále ještě rozvíjející se letovisko na jihozápadním pobřeží nabízí svým návštěvníkům velmi příjemné podmínky ke koupání v čistém a osvěžujícím moři. Dlouhá zlatavá pláž s vodními sporty je zdejší atraktivitou číslo jedna. V centru letoviska je řada obchodů s potravinami a suvenýry, je zde několik restaurací, kaváren, stánků s rychlým občerstvením, pizzerií a taverniček s typickými řeckými a místními pochoutkami, kde doporučujeme ochutnat speciality z čerstvých ryb.

Vzdálenost od Korfu: cca 32 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Porovnejte ceny půjčoven aut

Srovnání cen autopůjčoven

Ubytování - Korfu

Booking.com
Kerkyra

KORFU

Zajímavosti, tipy a rady na webu "Řecko nás baví"
Přečíst >>

Sdílejte stránku s přáteli!

ŘECKO NÁS BAVÍ

Řecké produkty od řeckých farmářů na našem e-shopu


Poznejte Řecko a Kypr
ADEFCHIKLMNOPRSTZ
© 2001-2024 Robert Polášek      Zásady ochrany osobních údajů
Back To Top