FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World E-shop TOUCH

Smaragdový ostrov Skiathos patří do souostroví Severní Sporady. I přes svou velikost (12 km dlouhý a 6 km široký) nabízí nepřeberné množství nádherných pláží, povětšinou s jemným zlatavým a bílým pískem, z nichž některé jsou ohodnoceny Modrou vlajkou EU. Je velmi oblíbeným a vyhledávaným ostrovem, výhodou pro turisti je, že má vlastní letiště. I přes jeho oblíbenost, tu ale stále najdeme spoustu nedotčených původních míst. Pobřeží je velmi členité, s různorodými zálivy a poloostrůvky. Severní část ostrova je zalesněná piniemi, terén je spíše hornatý, což ostrovu dodává atraktivní vzhled, nejvyšší hora Karafiltzanaka má vrchol v 433 m. n. m.

Příroda ostrova nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, ostrov křižují pěšiny, které vedou k odlehlým plážím, klášterům, vrcholkům kopců s nádhernými výhledy na Egejské moře.

Na severu ostrova můžete navštívit Kastro s nedobytnou pevností, která byla ideálním místem pro ochranu obyvatel města.

Hlavní město Skiathos nabízí pestrý, rušný denní i noční život se spoustou obchůdků, taveren, barů, vináren. Díky kaskádovité výstavbě typických bílých domků lze z vrcholku pozorovat okolní krajinu. Ze Skiathosu jezdí pravidelné autobusové linky prakticky po celém ostrově, dále tu funguje i lodní taxi podél pobřeží.

Na Skiathosu jsou k vidění také krásné kostely a klášter Evagelistria – je jedním z nejvýznamnějších náboženských center na Sporadách a nejdůležitějším na Skiathu. Jeho stavba probíhala mezi lety 1794 a 1806. Během řecké revoluce sehrál tento klášter důležitou roli při poskytování přístřeší bojovníkům a uprchlíkům. V klášteře funguje malé církevní muzeum vystavující kněžské oděvy, vzácné knihy a rukopisy, kříže, byzantské ikony a další církevní předměty.

Mezi nejoblíbenější střediska patří Koukounaries, nacházející se na nejzápadnějším cípu ostrova, jen 12 km od hlavního města Skiathos. Letovisko je oblíbené hlavně díky své nádherné pláži, která je označována, jako nejhezčí na ostrově. I přes vysokou popularitu se jedná ale o poměrně klidné místo. V borovém lese v těsné blízkosti pláže se nachází biotop laguna Strofilia, ve kterém jsou chráněny, v rámci environmentálních programů EU, různé druhy rostlin a ptáků. Dalším oblíbeným střediskem je Platanias na členitém pobřeží jižního pobřeží. Nabízí dlouhou organizovanou pláž s jemným zlatavým pískem a poměrně prudkým vstupem do vody. Na pláži je malý kostelík Agios Taxiarchis, kde se v červnu pořádá tradiční jarmark.

Oblíbená místa jsou také pláže Kanapitsa nebo Troulos – oceněná modrou vlajkou. Vysoké borovice zde poskytují dostatek stínu. Též doporučujeme návštěvu pláže Lalaria se nachází mořské jeskyně Skotini a Galazia, které stojí za prohlédnutí, jsou velmi oblíbeným turistickým cílem na ostrově i pro plavce či potápěče. Skotini (temná) spilia je charakterizovaná nízkým a úzkým vchodem, kudy může projet loď. Je hluboká asi 20 m a je v ní opravdu tma. Galazia spilia je ve srovnání se Skotini větší a poskytuje krásnou podívanou.

Základní informace:

  • Řecký název: Skiáthos (Σκιάθος)
  • Hlavní město: Skiathos
  • Plocha ostrova: 50 km2
  • Počet obyvatel: přes 6600
  • Nejvyšší hora: Karafiltzanaka (433 m)

Skiathos

66 min.
2019
Obsahuje: Skiathos, Limin Skiathou, Bourtzi, Tarsanas beach & Cape Plakes, Tsiferi, Megali Ammos, Mitikas, Vasilias, Achladies, Sklithri, Tzaneria, Kanapitsa, Koutsouri, Kstodoulou, Vromolimnos, Kolios, Platanias, Agia Paraskevi, Gianoulas, Troulos, Katharina - Papa, Maratha, Koukounaries, Ambelakia, Megali Banana, Mikri Banana, Agia Eleni, Krifi Ammos, Mandraki, Gournes, Agistros, Megalos Aselinos, Panagia Kounistra, Mikros Aselinos, Ligaries, Kechria, Panagia Kechria, Kechria’s Olivepress, Skiathos Weather Stone, Pirgi - Agia Anastasia, Agios Alexandros, Kastro, Kastro beach, Platanos, Profitis Ilias, Zoodochos Pigi, Evangelistria Monastery, Agios Charalambos, Lalaria, Blue & Dark Caves, Nikotsara, Megas Gialos, Xanemos, Stygero, Kamini, Tilegrafos, Fournakia, Arkos beach, Arkos Island

Skiathos - 49 pláží

41 min.
2019
Obsahuje: 49 pláží ostrova Skiathos

Porovnejte ceny půjčoven aut

Srovnání cen autopůjčoven

Ubytování - Skiathos

Booking.com
Sdílejte stránku s přáteli!

ŘECKO NÁS BAVÍ

Řecké produkty od řeckých farmářů na našem e-shopu

Back To Top