FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World E-shop TOUCH

Milos, stejně jako Santorini, je sopečný ostrov. Má nádhernou přírodu a různobarevné pláže. Kvůli složitější dostupnosti je trochu stranou zájmu většiny turistů.

Většina obyvatel je soustředěna na severu ostrova ve vesnicích Adamas, Triovasalos, Tripiti, Plaka a Polonia. Přestože má Milos co nabídnout, není přeplněný turisty. Každý si zde užije klid a pohodu.

Pobřeží je velmi rozmanité, kolem celého ostrova je více než 70 pláží všech typů - pískové, štěrkové i oblázkové. Mezi nejznámější a nejvyhledávanější lokality patří „měsíční krajina“ pláže Sarakiniko a Kleftiko s úchvatnými skalními útvary. Milos vděčí za svou geologickou rozmanitost sopečnému původu. Sopečnou činnost lze pozorovat například v kráteru Kalamos, který se nachází nad pláží Agia Kyriaki.

Navíc vegetace je zde o něco bohatší než na sousedních Kykladských ostrovech. Nejvyšším vrcholem je Profitis Ilias, dosahující nadmořské výšky 751 metrů, nacházející se na západní straně ostrova. Milos je významný i z archeologického hlediska, neboť zde byla nalezena jedna z nejznámějších soch - Venuše Milská. Originál sochy je vystaven v muzeu v pařížském Louvre. Sochu objevil v roce 1820 místní farmář na poli. Katakomby a antické divadlo se nacházejí v blízkosti místa nálezu.

V místech, kde kdysi stávala akropole, se nyní nachází malebné městečko Plaka. V místním archeologickém muzeu je uložena replika slavné sochy Venuše Milské, socha Poseidona z Phylakopi a socha muže, tzv. „kouros“ ze 6. století před naším letopočtem.

Za návštěvu také stojí město Adamas nebo příjemná vesnička Pollonia, která nabízí posezení v restauracích a kavárnách přímo u moře. Odtud se také můžete dostat trajektem na sousední ostrov Kimolos.

Základní informace:

  • Řecký název: Milos, Μήλος
  • Hlavní město: Milos
  • Plocha ostrova: 150 km2
  • Počet obyvatel: 5 000
  • Nejvyšší hora: Profitis Ilias (751 m)

Milos

187 min.
2022
Obsahuje: Plaka, Archaeological musem Plaka, Koimisi tis Theotokou, Areti, Fourkovouni, Plathiena, Nerodafni, Voreini Akti, Fyropotamos, Triovasalos, Sykia, Mandrakia, Tourkothalassa, Sarakiniko, Mytakas, Panagia, Agii Anargyri, Bentonite Mines, Alogomandra, Agios Konstantinos, Pachena, Kapros, Papafragas, Phylakopi, Pollonia, Agios Nikolaos, Hitana Milos, Voudia, Kastanas, Tria Pigadia, Agia Varvara, Kolympisionas, Panagia Giatrissa, Rema, Thiorichia (Old Sulfur Mines), Palia Theiafi, Panagia Eleousa, Spathi, Tourkaki, Paliochori, Tourlos, Psarovolada, Agia Kyriaki, Kalamos Volcano, Gerakas (Kalami), Tsigrado, Fyriplaka, Provatas, Agios Sostis, Isodia Theotokou, Kipos, Panagia Kipou, Psathi, Pounta, Psathadika, Agia Eleousa, Katergo, Gerontas, Kleftiko, Sykia Cave, Agios Ioannis Siderianos, Agios Ioannis beach, Ammoudaraki, Triades, Kalogries, Cape Vani (Old Manganese Mines), Skala Ambourdechtaki, Embourios, Theotokos, Agios Panteleimonas, waterfalls, Agios Georgios, Agia Marina, Rivari, Fatourena, Patrika, Agios Mamas, Agios Konstantinos, Achivadolimni, Alykes, Zafyria, Papakinou, Adamantas, Lagada, Skinopi, Mikri Skinopi, Panagia Tourliani, Klima, Trypiti, Catacombs of Milos, Agia Paraskevi, Ancient Milos, Odeon, Profitis Ilias

Ubytování - Milos

Booking.com
Klima

MILOS

Zajímavosti, tipy a rady na webu "Řecko nás baví"
Přečíst >>

Sdílejte stránku s přáteli!

ŘECKO NÁS BAVÍ

Řecké produkty od řeckých farmářů na našem e-shopu


Poznejte Řecko a Kypr
ADEFCHIKLMNOPRSTZ
© 2001-2024 Robert Polášek      Zásady ochrany osobních údajů
Back To Top