FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World

Ostrov Ios s rozlohou 109 km2 naleznete v Egejském moři. Jedná se o typický kykladský ostrov s bílými domky, kostelíky a propletenými úzkými uličkami. Ač je Ios znám jako jeden z rušnějších ostrovů (hlavně díky hl. městu), nabízí romantická zákoutí, krásné nedotčené pláže (některé i nudistické) a zátoky lákající k odpočinku. Aktivní turisté najdou vyžití např. v horách na pěších stezkách kolem archeologických nalezišť. Křišťálově čisté moře nabízí možnost šnorchlování a potápění. Mezi nejoblíbenější pláže patří Psathi, Valmas, Mylopotas, Ormos, Gialos, Koumbara a Manganari.

Hlavní město Chora (nebo Ios) leží na západním pobřeží ostrova. Nabízí množství kaváren, restaurací, obchůdků se suvenýry, šperky či módou. V blízkosti je možné navštívit vrchol Panaghia Gremiotissa, ze kterého se naskýtá nádherný výhled do okolí.

Vyhlášeným letoviskem je Mylopotas. Spojení s nedalekým hlavním městem zajišťuje autobusová doprava. Dlouhá a široká písčitá pláž vybavená lehátky a slunečníky patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější v Evropě. Ios nemá vlastní letiště. Spojení s okolními ostrovy je zajišťováno lodní dopravou. V rámci ostrova můžete využít autobusovou dopravu, taxi nebo si půjčit auto či motorku a poznat všechny krásy ostrova po vlastní ose.

Vzdálenost z letiště:Paros (letiště) - Ios 20km + 90 min lodí.

Basic information:

  • Greek name: Ios (Ίος)
  • Capital: Chora
  • Island area: 109 km2

Ios

129 min.
2022
Includes: Ios, Chora, Panagia Gremniotissa, Agii Anargyri, Village Twins Hotel, The Mills, Panagia, Odysseas Elytis Amphitheater, Kolitsani, Valmas, Agia Irini, Gialos, Agios Georgios, Tzamaria, Fanari Lighthouse, Koumbara, Skarkos, Agia Triada, Kambos, Almyros, Loratzaina, Diammoudia, Kambaki, Plakoto, Plakotos, Kato Avlaki, Tomb of Homer, Agios Charalambos, Avlaki Angeli, Agios Dimitris, Agia Theodoti Bay, Agii Anargyri, Paleokastro, Agia Irini, Psathi, Psathi, Panagia tou Pori, Agios Ioannis Kalamos, Kalamos, Agia Trias, Tris Ekklisies Bay, Manganari, Cape Chalara, Diamoudia, Santorineiko, Pikri Nero, Klima, Agia Ekaterini, Panagia Mersinitissa, Agia Anna, Agios Dimitrios, Agii Apostoli Petros & Pavlos, Agios Ioannis Pyrgos, Agios Georgios, Profitis Ilias, Mylopotas

Ios

28 min.
Includes: Chora, Mylopotas, Gialos, Tzamaria, Koumbara, Skarkos hill, Loretzena, Tomb of Homer, Diamoudia beach, Plakoto, Agia Theodoti, Paleokastro (Venetian castle), Psathi, Agios Ioannis (church), Kalamos, Manganari

Accommodation - Ios

Booking.com
Sdílejte stránku s přáteli!
Videos
Greek Music
Arion RadioCosmo RadioSfera Radioe-Radio Greece
Back To Top