FotoTravel

Robert Polasek - YouTube Touch of World

Ostrov Ios s rozlohou 109 km2 naleznete v Egejském moři. Jedná se o typický kykladský ostrov s bílými domky, kostelíky a propletenými úzkými uličkami. Ač je Ios znám jako jeden z rušnějších ostrovů (hlavně díky hl. městu), nabízí romantická zákoutí, krásné nedotčené pláže (některé i nudistické) a zátoky lákající k odpočinku. Aktivní turisté najdou vyžití např. v horách na pěších stezkách kolem archeologických nalezišť. Křišťálově čisté moře nabízí možnost šnorchlování a potápění. Mezi nejoblíbenější pláže patří Psathi, Valmas, Mylopotas, Ormos, Gialos, Koumbara a Manganari.

Hlavní město Chora (nebo Ios) leží na západním pobřeží ostrova. Nabízí množství kaváren, restaurací, obchůdků se suvenýry, šperky či módou. V blízkosti je možné navštívit vrchol Panaghia Gremiotissa, ze kterého se naskýtá nádherný výhled do okolí.

Vyhlášeným letoviskem je Mylopotas. Spojení s nedalekým hlavním městem zajišťuje autobusová doprava. Dlouhá a široká písčitá pláž vybavená lehátky a slunečníky patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější v Evropě. Ios nemá vlastní letiště. Spojení s okolními ostrovy je zajišťováno lodní dopravou. V rámci ostrova můžete využít autobusovou dopravu, taxi nebo si půjčit auto či motorku a poznat všechny krásy ostrova po vlastní ose.

Vzdálenost z letiště:Paros (letiště) - Ios 20km + 90 min lodí.

Basic information:

  • Greek name: Ios (Ίος)
  • Capital: Chora
  • Island area: 109 km2

Ios

28 min.
Includes: Chora, Mylopotas, Gialos, Tzamaria, Koumbara, Skarkos hill, Loretzena, Tomb of Homer, Diamoudia beach, Plakoto, Agia Theodoti, Paleokastro (Venetian castle), Psathi, Agios Ioannis (church), Kalamos, Manganari

Sdílejte stránku s přáteli!
Videos
Greek Music
Arion RadioCosmo RadioSfera Radioe-Radio Greece
Back To Top